V petek, 17. 6. 2022 smo se šestošolci odpravili na zaključno ekskurzijo. Ogledali smo si Postojnsko jamo, Pedjamski grad in razstavo Expo. Najprej smo se odpravili do Predjamskega gradu, ki se nahaja le nekaj kilometrov od Postojnske jame. V 123 m visoki navpični steni je vklesan že več kot 800 let star neosvojljiv srednjeveški čudež. Za največjim jamskim gradom na svetu je preplet skrivnih rovov, od koder je na roparske pohode odhajal vitez Erazem Predjamski. V Jami pod gradom, pa so svoje domovanje našli tudi netopirji. Po ogledu gradu smo se z avtobusom odpravili proti Postojnski jami in si ogledali največjo razstavo o krasu in Postojnski jami na svetu. Za konec pa nas je čakala poslastica – ogled Postojnske jame, ki je najbolj atraktivna jama na svetu z veličastnimi kapniškimi skulpturami in pestrim živalskim svetom. V jamo smo se odpeljali s podzemnim vlakcem  in doživeli podzemni raj, ki so ga skozi milijone let oblikovale drobne kapljice.

Preživeli smo lep dan.

Šestošolci