V soboto, 25. 1. 2020, smo se planinci odpravili na Šmohor. Zbralo se nas je osemnajst. Čeprav je bilo vreme bolj kislo, smo sobotno dopoldne preživeli v dobri družbi.

Marjetka Usar

 

Ob 8. uri smo se dobili v Šempetru. Z osebnimi vozili smo se odpeljali do Liboj in mimo Kotečnika do zadnje kmetije pod Gozdnikom, kjer smo pustili vozila. Pot nas je sprva vodila v strmino do kapelice na cesti Šmohor–Kal. Nekaj časa smo nato do cerkve in šmohorskih lip hodili po cesti. Na odcepu za planinski dom na Šmohorju, pri zadnjih vikendih, smo se odločili, da se bomo najprej povzpeli na stranski vrh Šmohorja, Tolsto. Na vrhu smo ugotovili, da zopet ni bilo žiga. Privoščili smo si postanek za malico in fotografiranje. Sledil je spust proti planinskemu domu na Šmohorju, kjer nas je čakal daljši postanek za malico, čaj in delanje načrtov za prihodnje pohode. Na koncu je sledila še nogometna tekma mladih planincev pri domu in po tekmi vračanje do vozil po isti piti. Druženje smo zaključili ob 12. uri.

Darko Ulaga