V četrtek, 17. 10. 2019, so se trije petošolci naše šole udeležili 9. Unescovega projekta na OŠ Griže. Zala Dobnik je sodelovala v delavnici, kjer so se sproščali z risanjem fraktalne risbe, tj. z risanjem z zaprtimi očmi. Jošt Mikek se je udeležil delavnice, v kateri je spoznaval obnovljive vire energije in se podrobneje seznanil z delovanjem sončnih kolektorjev. Dominik Mirko Koritnik je ustvarjal z odpadnimi materiali in izdelal maketo stavbe. Projekt se je pričel z uvodno prireditvijo, kjer so pozdravili številno množico učencev iz drugih šol. Po končanih delavnicah so nas na šoli pogostili s kosilom, nadaljevali smo z druženjem na šolskem igrišču, na zaključni prireditvi pa smo spoznali državne in kulturne znamenitosti Madagaskarja.

Učenci so preživeli ustvarjalno in poučno dopoldne.

Tideja Potrč