Teden otroka so tudi devetošolci preživeli bolj sproščeno, a zelo aktivno in poučno. V sredo, 9. 10., so se z učiteljicama peš podali v Podlog na športno igrišče Rega. Tam so uživali v peki kostanja, igranju košarke in nogometa, druženju ter poslušanju glasbe. Prijetno sonce pa je poskrbelo še za dobro razpoloženje.

V petek, 11. 10., je devetošolce obiskal mikrobiolog dr. Miha Avberšek in jim skušal približati mikrobiologijo in biotehnologijo, ki sta med seboj tesno povezani in močno prisotni v našem vsakdanjiku. Učenci so spoznali mikroorganizme, njihove lastnosti, obnašanje in koristi, ki jih imajo za človeka in njegovo okolje. V treh delavnicah so bili aktivni in pripravili eksperiment kvasne bombice, opazovali plesni na gojišču, bakterije in kvasovke s stereomikroskopom, na koncu pa s pomočjo legokock prevajali ribosome iz DNA v proteine ter spoznavali, kaj lahko povzroči sprememba ribosoma. Naučili so se, da so mikroorganizmi v našem okolju tudi zelo koristni ter da je najboljša preventiva pred okužbami temeljito in redno umivanje rok.