V sredo, 5. 6. 2019, je v Žalcu potekal tradicionalni Festival športa mladih, na katerem je sodelovalo okoli 3000 učencev iz cele Slovenije. V sklopu te prireditve je potekal tudi finale posamičnega državnega tekmovanja v atletiki, kjer so odlično nastopali tudi naši učenci.

Denis Lindaker je v skoku v daljino dosegel 10. mesto, Luka Božič je bil 6. v teku na 300 m med mlajšimi učenci, v finalu med starejšimi učenci pa je v skoku v daljino sodeloval tudi Jan Zobec.

Vrhunec dneva je bil štafetni tek, kjer je naša ekipa v dramatičnem zaključku z novim rekordom šole 46,92 sekunde pritekla do 3. mesta! »Bronasti učenci« so postali Jan Satler, Jan Vidovič, Jan Zobec in Julijan Zakonjšek.

Na festivalu je sodelovalo tudi 45 naših učencev, ki obiskujejo izbirne predmete šport.

Vsem tekmovalcem čestitamo za odlične nastope!

Posnetek štafetnega teka si lahko ogledate na šolskem YouTube kanalu, na tej povezavi:    https://www.youtube.com/watch?v=tEtohuI5Y_g&feature=youtu.be, fotografije s festivala pa v šolski galeriji fotografij in na spletni strani Šport mladih.