Na treh predizborih, ki so potekali 9. in 10. maja 2019 na osnovnih šolah Vavta vas, Log-Dragomer in Angela Besednjaka Maribor, se je predstavilo 75 deklamatorjev iz 37 slovenskih osnovnih šol in še 4 podružničnih šol. Mladi deklamatorji so se predstavili z eno od pesmi Andreje Borin Preplah, Izlet, Pot, Večerja in Obisk. Nastope je ocenjevala strokovna komisija za izbor najboljšega deklamatorja Župančičeve frulice 2019 v sestavi: Tjaša Koprivec Vuga, pripovedovalka in pesnica, radijska voditeljica; Mateja Perpar, prof. angleškega jezika, prevajalka, radijska napovedovalka, glasbenica in pravljičarka; Gašper Jarni, dramski in filmski igralec, lutkar, pevec ter sinhronizator.

Predizbora sta se v Mariboru 10. maja letos udeležili tudi šestošolki Sara Krivec Britvič in Ajda Omladič. Tričlanska strokovna komisija je Ajdo Omladič nagradila s pohvalo za udarno artikulacijo pesmi Večerja.

Obema deklamatorkama iskreno čestitamo!