V torek, 16. 4. 2019, je v organizaciji Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Šentjur na Osnovni šoli Dramlje potekalo 13. regijsko preverjanje usposobljenosti osnovnošolskih ekip iz prve pomoči. Udeležilo se ga je osem 6-članskih ekip, ki so zmagale na lokalnih preverjanjih.

Tekmovalci so v teoretičnem delu preverjanja pokazali svoje znanje iz prve pomoči ter delovanja Rdečega križa. Praktični del je bil nekoliko obsežnejši, saj so morali na treh delovnih postajah skupaj oskrbeti šest namišljenih poškodovancev.

Ekipa naše šole, ki jo sestavljajo vodja Eva Četina in člani Ana Adlešič, Lara Bobnič, Neža Dežan, Hana Pajer in Jaka Pungaršek, je pokazala največ znanja v nudenju prve pomoči ter osvojila prvo mesto. Uvrstila se je na državno preverjanje, ki bo 11. maja 2019 na Debelem rtiču. Želimo jim veliko uspeha.

Božena Svet,
mentorica PP