Ob zaključku Bralne značke smo na našo šolo povabili glasbenika in pisatelja Adija Smolarja. V ponedeljek, 8. aprila letos, je z enournim koncertom navduševal vse naše bralce. Bralci smo vsi.  Nekateri učenci berejo za Bralno značko, nekateri še bodo. Adi Smolar je prepeval za vse ter nam s pesmijo in besedo sporočal, kako preproste vrednote nas lahko osrečujejo. Tudi rolica papirja je lahko navdih za dobra dejanja in dobro počutje. Kadar nam je lepo, kadar nam ni lepo, pa si zapojmo DIGI-DIGI-DA. Adi pravi, da pomaga, le preizkusimo kdaj. Mi smo že tokrat prepevali in se pozibavali v ritmu njegovih pesmi.

Vsi učenci so Adiju zapeli Vse najboljše, kajti 25. marca je praznoval 60. rojstni dan. Poleg zapete pesmi smo mu podarili šest »smeškov s kuštravo glavo«. Bil je vesel, ganjen in navdušen nad pozornostjo ter odzivnostjo vseh.

Iskrene čestitke vsem bralcem.

Natalija Knez,
mentorica Bralne značke