Z zbornikom, ki smo ga izdali novembra 2018, smo sodelovali tudi na natečaju Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti za najboljša osnovnošolska literarna glasila v osnovnih in srednjih šolah.

Dvanajsta razstava bo potekala v okviru 32. Roševih dnevov 2019 v sredo, 20. marca 2019, ob 16.15 v Osrednji knjižnici v Celju. Razstava vseh prispelih šolskih literarnih glasil in publikacij bo odprta od 20. 3. 2019, predvidoma en mesec v celjski knjižnici. Vabljeni k ogledu, saj bo razstavljen tudi naš zbornik besedil ob 200-letnici šolstva v Šempetru v Savinjski dolini s podnaslovom Spominsko glasilo Naša misel – izbor besedil in grafike iz ohranjenih šolskih glasil in drugih publikacij od leta 1977 do 2018.

Odgovorni urednik zbornika je Uroš Vidmajer, ravnatelj, glavni urednici pa B. Cotič Papotnik in V. Toman Čremožnik. Glasilo je v elektronski obliki dostopno na spletni strani naše šole, v tiskani obliki pa v šolski knjižnici. Privoščimo vam prijetno branje!

VTČ