28. februarja letos je v telovadnici OŠ Braslovče potekal 29. medobčinski otroški parlament, na katerem so osnovnošolci že drugo leto razpravljali o šoli in šolskem sistemu. Na parlamentu so sodelovali predstavniki osmih osnovnih šol iz Spodnje Savinjske doline. Našo šolo so zastopali Meta Sedminek, Lana Grudnik, Julijan Zakonjšek, Ela Žnidarčič, Anja Rotovnik, Neža Ravnak in Luka Herman. Najprej so mladi parlamentarci razpravljali v štirih skupinah, kjer so govorili o odnosih v šoli, učnih vsebinah, metodah, načinih poučevanja in učenja ter o šoli za življenje. Nato je sledil plenarni del, kjer so predstavniki skupin poročali o sklepih. Mladim so prisluhnili tudi ravnatelji in predstavniki občin, saj je pomembno, da je glas mladih slišan. Učenki Meti Sedminek čestitamo, ker se je uvrstila na regijski parlament, ki bo potekal 15. 3. 2019 v Velenju. Želimo ji konstruktivno parlamentiranje in tudi morebitno udeležbo na državnem otroškem parlamentu.

Urška Poljanšek,
mentorica