V četrtek, 14. februarja 2019, je v prostorih Šolskega centra Šentjur potekala javna razglasitev rezultatov 8. literarnega in 4. fotografskega natečaja. Njihovi dijaki so pripravili prisrčen program, na katerem so razglasili nagrajence in počastili udeležence.

Po končanem programu so si vsi gostje lahko ogledali še zanimivo slaščičarsko razstavo, se posladkali s slaščicami, ki so jih pripravili dijaki njihove šole. S svojimi literarnimi izdelki so sodelovale tudi učenke naše šole, in sicer sedmošolka Hana Pajer ter osmošolki Meta Sedminek in Ana Kumperger.

Strokovno komisijo na literarnem področju je uspelo prepričati Ani Kumperger. Prejela je 2. nagrado. Anin spis z naslovom Življenje z živalmi je objavljen v zborniku, ki je izšel ob razglasitvi. Njihovi mentorici sta bili Barbara Cotič Papotnik in Valentina Toman Čremožnik.