V soboto, 2. februarja letos, smo se nadarjeni učenci z učiteljicama Barbaro Cotič Papotnik in Valentino Toman Čremožnik v sklopu jezikovno-književne delavnice odpravili v Ljubljano. Najprej smo si v galeriji Cankarjevega doma, v duhu preteklega »Cankarjevega leta«, ogledali razstavo z naslovom Ivan Cankar, Od Shakespeara do Kafke. Izvedeli smo marsikaj novega o velikanu slovenske besedne umetnosti, pesniku, dramatiku in pisatelju Ivanu Cankarju. Po ogledu izjemno zanimive razstave smo si ogledali še vse dvorane, ki jih premore Cankarjev dom, in podrobno raziskali največjo, Gallusovo dvorano, ki je delo arhitekta Edvarda Ravnikarja. Nato smo se v počastitev letošnjega »Vodnikovega leta«, leto 2019 je namreč posvečeno pesniku Valentinu Vodniku, odpravili v njegovo rodno Šiško in si tam ogledali še rojstno hišo in razstavo o njegovem življenju ter delu. Zraven nje pa v Galeriji razstavljene ilustracije zamejskih ilustratorjev.

Čeprav je bil dan turoben in deževen, smo zvedavo in navdušenjem spremljali celotno dogajanje, tudi zato, ker prvi slovenski posvetni pesnik V. Vodnik pravi: »Lenega čaka strgan rokav, palca beraška, prazen bokal.«

Lana Grudnik in Tajda Randl,
udeleženki