V soboto, 13. oktobra 2018, je potekala dobrodelna akcija Drobtinica. Namen mednarodne akcije je obeleževanje svetovnega dneva hrane, zagotavljanje pomoči socialno ogroženim osnovnošolskim otrokom in ozaveščanje širše javnosti o problematiki in razmahu revščine ter nezadostne in nepravilne prehrane.

V sodelovanju z Območnim združenjem Rdečega križa Šempeter smo v akciji sodelovali tudi prostovoljci šempetrske osnovne šole. V zameno za prostovoljne prispevke smo nudili kruh in pekovske izdelke, ki sta jih darovali pekarna Fijavž Šempeter in trgovina Mercator, mlečne izdelke kmetije Flis – Četina, bučna semena kmetije Četina – Randl in različne ostale domače dobrote, ki so jih pripravile aktivistke KORK Šempeter, učitelji ter starši učencev OŠ Šempeter.

Hvala donatorjem in vsem, ki ste kupili dobrote, kajti z vašo pomočjo smo zbrali 766,29 EUR.

Lea Napotnik