V petek, 9. 3. 2018, so starejši učenci v Lučah odlično odigrali četrtfinalni turnir državnega prvenstva v odbojki. V prvi tekmi so po dramatični končnici premagali domačo ekipo OŠ Blaža Arniča z rezultatom 2 : 0 , v drugi pa še  OŠ Marjana Nemca iz Radeč in tako osvojili 1. mesto.
V torek, 13. 3. 2018, pa smo na naši šoli organizirali četrtfinale DP v odbojki za starejše deklice, kjer so odlično nastopale tudi naše učenke. V uvodni tekmi so gladko premagale ekipo OŠ Leskovec pri Krškem, nato pa v tretji tekmi še ekipo OŠ Mozirje. Mozirčanke so premagale ekipo Leskovca in osvojile drugo mesto, naše pa so z dvema zmagama postale zmagovalke turnirja.
Obema ekipama čestitamo za odlično in borbeno igro ter uvrstitev v polfinale državnega tekmovanja, kjer že vsi skupaj nestrpno pričakujemo nove nasprotnike!