»Pisatelj mora verjeti, da je to, kar počne najpomembnejša stvar na svetu. In v to iluzijo mora verjeti tudi takrat, ko natančno ve, da to ni res,« so zapisali na začetku poročila o zaključku literarnega natečaja »Bodi pisatelj« 2018 v slovenskem jeziku za osnovnošolce 2. in 3. triade.

Mlade pisateljice naše šole, ki so ustvarjale v slovenščini, so se spoprijele z odlomki iz kratkih zgodb Bojana Martinca. Učenke so na sebi lasten način nadgradile iztočnice v samosvojo kratko umetnino, kratko zgodbo. Nastala so besedila sedmošolk: Hvala, Urša! izpod peresa Lucije Povše, Živa Nežmah Pečar je svojo kratko zgodbo poimenovala Potovanje po zakladnici babičinega dnevnika, zgodbo z naslovom Ne zanemari šole, ne zanemari glasbe je napisala Meta Sedminek, Ana Kumperger pa je literarno besedilo poimenovala Davidovo novo leto. Za napisano so mlade pisateljice dobile priznanje.

Z željo po uspešnem pisanju vam, avtorice napisanih zgodb, izrekam iskrene čestitke!

Valentina Toman Čremožnik,
mentorica