V mladih brezah tiha pomlad,
v mladih brezah gnezdijo sanje –
za vse tiste velike in male,
ki še verjejo vanje.
/…/

O, v mladih brezah je tisoč sanj,
pomladi in zastrtih smehljajev,
kot v pravljicah Tisoč in ene noči
iz daljnih, prečudnih krajev.

(I. Minatti, V mladih brezah)

V petek, 23. februarja 2018, na zadnji dan pred začetkom zimskih počitnic so bili prvošolci obogateni še z eno izkušnjo več – slovesno so bili sprejeti v šolsko kulturno društvo. Sprejem so s kulturnim programom popestrili učenci 5. b-razreda (Maša, Ajda, Anej, Ana, Aleša, Sara in Nejc). S plesom, petjem, z igro in igranjem na glasbila so učenci prikazali, kaj pomeni kultura in kulturna dejavnost.

Prvošolce sta nagovorila gospod ravnatelj, Uroš Vidmajer, in vodja šolskega kulturnega društva, Barbara Cotič Papotnik, ter in jih slovesno prejela v kulturno društvo. V spomin na ta dan so prejeli knjižno darilo in spominski cvet s posvetilom.

Barbara Cotič Papotnik