November je rahlo otožen mesec, ko ugašajo tople jesenske barve in že slutimo zimo. Mesec, ki se začenja z dnevom spomina na tiste, ki jih ni več med nami. 1. november je dan, ko nanj mislimo že nekaj dni prej. Več razmišljamo o tistih, ki so nam bili zelo blizu, a se je njihovo življenje zaključilo tako ali drugače. Vedno mislimo, da prekmalu. Vsak od nas pa po svoje ohranja spomin nanje.

V poklon žrtvam NOB smo v petek, 27. 10. 2017, ob 10.30 pri osrednjem spomeniku pri Hmeljarskem domu v Šempetru s krajšim recitatorsko-glasbenim programom sodelovali učenci petega razreda, člani MPZ, solistki in predstavnika naše šolske skupnosti učencev z učiteljicama mentoricama. S prisotnostjo so nas počastili tudi člani Združenja borcev za vrednote NOB Šempeter in ravnatelj naše šole, g. Uroš Vidmajer.

Bilo je lepo in doživeto.

Šolski novinarji