V soboto, 14. oktobra 2017, je potekala dobrodelna akcija Drobtinica. Namen mednarodne akcije je obeleževanje svetovnega dneva hrane, zagotavljanje pomoči socialno ogroženim osnovnošolskim otrokom in ozaveščanje širše javnosti o problematiki in razmahu revščine ter nezadostne in nepravilne prehrane.

V sodelovanju z Območnim združenjem Rdečega križa Šempeter smo v akciji sodelovali tudi prostovoljci šempetrske osnovne šole. V zameno za prostovoljne prispevke smo nudili kruh in pekovske izdelke, ki jih je darovala Pekarna Fijavž Šempeter in trgovina Mercator, mlečne izdelke kmetije Flis – Četina, proizvode kmetije Podpečan, bučna semena kmetije Četina – Randlin različne ostale domače dobrote, ki so jih pripravile aktivistke KORK Šempeter in učitelji OŠ Šempeter.

Hvala donatorjem in vsem, ki ste kupili dobrote, kajti z vašo pomočjo smo zbrali 632. 96 EUR.

Lea Napotnik