21. 9. 2017 se je na III. OŠ Celje zbralo 48 ekip, ki so tekmovale za uvrstitev v televizijski studio mladinske oddaje Male sive celice.

Ekipe iz različnih osnovnih šol celjske regije so se po uvodnem nagovoru ravnatelja šole zbrale v učilnicah III. OŠ Celje  in pomerile svoje znanje na pisnem delu predtekmovanja v kvizu Male sive celice. Učenci naše šole –devetošolca, Tinkara Žolnir in Jon Žnidarčič, osmošolca Lana Grudnik in Julijan Zakonjšek ter sedmošolka Živa Nežmah Pečar in sedmošolec Vid Divjak – smo dobro zastopali šolo. Obe ekipi sta pri pisnem delu dobili 30 točk, le dve točki sta zmanjkali za uvrstitev na ustni del kviza, saj smo morali tekmovalci pri pisnem delu zbrati 32 točk.

Mogoče nam bo že prihodnje leto šlo bolje od rok? Nekaj pa je res že danes; bogatejši smo namreč zaradi novih izkušenj, ki smo si jih pridobili.

Tekmovalci z mentorico