15. 4. 2017 je v organizaciji Kluba borilnih veščin Fudoshin Šempeter potekalo državno prvenstvo v borbah za dečke, deklice in mladince ter 2. tekma pokala Slovenije v borbah za leto 2017.
Potekalo je na dveh tatamijih na naši šoli. Na tekmovanju so nastopili tudi učenci naše šole. Državna prvakinja med mladinkami je postala Lena Kostanjšek, Julijan Zakonjšek državni prvak med dečki in Zala Kostanjšek
med deklicami.
Tudi ostali tekmovalci na državnem prvenstvu in pokalu v borbah so se odrezali odlično.
V pokalu v borbah je v kategoriji U10 Nika Pungaršek osvojila 1. mesto, Ines Zabret Florijančič in Nina Pungaršek pa 2. mesto. V kategoriji U12 sta Aljaž Kolšek in Luka Drofenik
osvojila 2. mesto. Na državnem prvenstvu v U15 je Jaka Pungaršek osvojil 4. mesto, Enej Zabret Florijančič pa 5. mesto.

Iskrene čestitke!