V torek, 24. decembra 2019, na zadnji dan pouka v koledarskem letu, je učence od 1. do 3. razreda v praznično okrašeni šolski jedilnici obiskal Božiček, vsi učenci pa so ta dan v prijetnem predprazničnem vzdušju kulturno pomalicali z razredniki in sorazredniki, se medsebojno obdarovali, si ogledali pester kulturni program v športni dvorani šole ter si voščili vse dobro v prihajajočem letu.

Misli o domovini, medosebnih odnosih, družini, miru, prihajajočih božično-novoletnih praznikih so v recitalu ter gledališki uprizoritvi »pričarali« učenci od 6. do 9. razreda. Prireditev so s pesmimi popestrili ter obogatili še pevci MPZ in OPZ. Zbrane je nagovoril in jim voščil tudi ravnatelj šole, g. Uroš Vidmajer.

Mentorice prireditve so bile Barbara Cotič Papotnik, Petra Remšak in Valentina Toman Čremožnik.

Šolski novinarji