Organizacijska shema šole

SVET ZAVODA OŠ ŠEMPETERV SAVINJSKI DOLINI

Svet zavoda OŠ Šempeter v Savinjski dolini (v nadaljevanju: Svet zavoda) sestavljajo trije predstavniki ustanovitelja, pet predstavnikov delavcev šole in trije predstavniki staršev. Svet zavoda imenuje in razrešuje ravnatelja, sprejema program razvoja šole, Letni delovni načrt in poročilo o njegovi uresničitvi. Odloča o uvedbi nadstandardnih in drugih programov, obravnava poročila o vzgojni oziroma izobraževalni problematiki, odloča o pritožbah v zvezi s statusom učencev, o pritožbah v zvezi s pravicami, obveznostmi delavcev iz delovnega razmerja, obravnava zadeve, ki mu jih predloži učiteljski zbor, šolska inšpekcija, reprezentativni sindikat zaposlenih, Svet staršev, skupnost učencev. Opravlja tudi druge naloge, ki so določene z zakonom in aktom o ustanovitvi. Predsednik Sveta zavoda je Bojan Lenart.

RAVNATELJ: Uroš Vidmajer, prof. (mandat: 1. 9. 2019 do 31. 8. 2024)

Je pedagoški vodja in poslovodni organ. Ravnatelj organizira, načrtuje, vodi delo šole, pripravi predlog Letnega delovnega načrta šole in je odgovoren za njegovo izvedbo. Poleg tega je ravnatelj odgovoren za uresničevanje pravic pravic in dolžnosti učencev, vodi učiteljski zbor in opravlja vse druge naloge, ki so v skladu s Pravilnikom o sistemizaciji delovnih mest.

STROKOVNI ORGANI V ŠOLI:

• UČITELJSKI ZBOR,
  • ODDELČNI UČITELJSKI ZBOR,
  • RAZREDNIK,
  • STROKOVNI AKTIVI.

UČITELJSKI ZBOR sestavljajo vsi strokovni delavci šole.

• Obravnava in odloča o strokovnih vprašanjih, povezanih z vzgojno-izobraževalnim delom,
  • daje mnenje o letnem delovnem načrtu,
  • predlaga uvedbo nadstandardnih programov in drugih programov ter dejavnosti,
  • odloča o posodobitvah programov vzgoje in izobraževanja in njihovi izvedbi v skladu s predpisi,
  • daje mnenje o predlogu za imenovanje ravnatelja,
  • daje pobude za napredovanje strokovnih delavcev in mnenje o predlogih ravnatelja,
  • odloča o vzgojnih ukrepih in
  • opravlja druge naloge v skladu z zakonom.

ODDELČNI UČITELJSKI ZBOR sestavljajo strokovni delavci, ki opravljajo vzgojno-izobraževalno delo v posameznem oddelku. Oddelčni učiteljski zbor obravnava vzgojno-izobraževalno problematiko v oddelku, oblikuje program dela z nadarjenimi učenci in z ostalimi učenci s posebnimi potrebami. Odloča o vzgojnih ukrepih in opravlja druge naloge v skladu z zakonom.

RAZREDNIK S SORAZREDNIKOM vodi delo oddelčnega učiteljskega zbora, analizira vzgojne in učne rezultate oddelka, skrbi za reševanje vzgojnih in učnih problemov posameznih učencev, sodeluje s starši in šolsko svetovalno službo, odloča o vzgojnih ukrepih ter opravlja druge naloge v skladu z zakonom.

STROKOVNI AKTIVI (tudi po vertikali) v šoli obravnavajo problematiko predmetnega področja, usklajujejo kriterije za ocenjevanje, dajejo učiteljskemu zboru predloge za izboljšanje vzgojno-izobraževalnega dela. Opravljajo tudi druge naloge, določene z letnim delovnim načrtom šole.