Ko so se jutranje meglice počasi dvigale nad hribe in doline ter se je po zraku širil vonj po sveže opranem jutru, smo se 24. 9. 2019 osmo- in devetošolci s spremljevalci polni energije podali na planinski pohod na Mrzlico.

Sprva vsi niso bili navdušeni nad izbiro lokacije. A kaj kmalu smo vsi vedrih nasmehov in hitrega koraka premagovali kilometer za kilometer ter se neskončno razveselili pogleda na kočo na Mrzlici. Vmes smo mrzlično (vsaj nekateri) iskali gobane in jih nekaj celo uspeli najti. Na vrhu smo se okrepčali, tudi z borovničevim »štrudlom«, z malico iz nahrbtnika, ki je vselej najboljša šele, ko prideš nazaj domov, se otroško nagajivo igrali na igralih, nato pa se počasi vrnili nazaj v dolino. Nekaj najbolj vztrajnih se je povzpelo na vrh Mrzlice.

Po poti nazaj smo radostno prepevali in sploh uživali v druženju. Prikazalo se je tudi sonce, ki nas je prijetno božalo in grelo precejšen čas pohoda.

BCP