12. 6. 2019, so imeli učenci 7. in 8. razreda kulturni dan. Obiskali so knežje mesto Celje. Jutro so pričeli na Starem gradu ter spoznali njegovo zgodovino in pomen utrdbe. Povzpeli so se na razgledni stolp in uživali ob pogledu na Celjsko kotlino ter njeno okolico. V pritličju stolpa pa so občudovali mučilne naprave srednjega veka. V drugem delu spoznavanja okoliške zgodovine, ki je pomembno povezana z našim krajem, pa so v Pokrajinskem muzeju Celje spoznali rodbino Celjskih grofov, njihovo moč, slavo in propad, nato pa se prijetno ohladili v kleti Knežjega dvora, kjer leži arheološko razstavišče »Celeia« – mesto pod mestom, ki je doslej največja predstavitev ostankov rimske Celeje »in situ«. Učenci so se sprehodili med starodavnimi zidovi, ki pričajo o bogati zgodovini mesta, in ostanki ceste, ki je nekoč vodila tudi mimo našega kraja.

Preživeli so zanimivo in poučno dopoldne.