Torkov večer, 11. rožnika 2019, je bil v športni dvorani naše šole prežet s poezijo, podkrepljeno tudi z vizualno umetnostjo, z glasbo in plesom. Kulturni program smo razdelili na pet tematskih sklopov; »prepletali« smo ljubezen, neskončnost, vesolje, otroškost, rap in pričakovanje ter preko njih želeli vzbuditi pri občinstvu vsa čustva.

Ob zaključku Literarno-glasbenega večera se je ravnatelj šole, g. Uroš Vidmajer, posebej zahvalil vsem, ki so kakorkoli pripomogli, da je bil večer lep. Prisrčno zahvalo je namenil mladim recitatorjem naše šole: Taji Bašič, Luku Sevnšku, Tamari Farčnik, Aljažu Kolšku, Zari Krajnc, Sari Krivec Britvić, Karmen Randl, Neži Ravnak, Izi Štojs, Gašperju Melavcu, Ajdi Omladič, Maši Žolnir, Aneju Reharju, Hani Pajer, Ariani Ermenc, Neži Dežan, Meti Sedminek, Živi Nežmah Pečar, Vidu Divjaku, Ani Kumperger, Luciji Povše, Jaku Pungaršku, Bei Mastnak, Jaku Škapinu, Zali Grobelnik, Evi Četina, Lani Grudnik in Julijanu Zakonjšku, ki so na odru uprizorili ugedališčeno poezijo pod mentorstvom Barbare Cotič Papotnik in Valentine Toman Čremožnik, ki sta bili tudi idejni vodji večera, otroškemu in mladinskemu pevskemu zboru in vokalistkam naše šole pod taktirko Katje Florjančič, plesalki izraznega plesa, Aleši Verdev in plesalkam hip hopa pod vodstvom Lane Grudnik, pianistkama Tajdi Randl in Sari Vučajnk ter glasbenim gostom: vokalistkama Ani Golavšek in Juliji Lubej, kitaristu Jerneju Lužarju, bobnarju Luku Ribiču, pianistki Fii Selič in bas kitaristu Robertu Vinku. Za projekcijo na platnu je poskrbela Anja Knez.

Večer je bil zaključek šolskega leta in pozdrav poletju.