V četrtek, 23. 5. 2019, se je pet devetošolcev (Mojca Fegeš, Lana Grudnik, Zala Grobelnik, Tajda Randl in Julijan Zakonjšek), ki so že vrsto let na šoli dejavni na kulturnem področju, udeležilo srečanja kulturnih šol Celjske regije, ki ga že četrto leto zapored organizira Gimnazija Celje – Center in izbrana šola gostiteljica. Letos so najkulturnike in njihove mentorje povabili v Kulturni center Laško. Po uvodnem pozdravu šole gostiteljice so se najkulturniki v manjših skupinah podali po mestu ter s pomočjo namigov in nalog raziskovali ter odkrivali znamenitosti in zanimivosti mesta (Odkleni Laško). Po zabavnem raziskovanju mesta in druženju se je prileglo okrepčilo – učence so razveselili s picami.

V drugem delu popoldneva so si ogledali muzikal Čarovnija, ki so ga pripravili učenci pevskega zbora in izbirnega predmeta glasbena dela šole organizatorice. Nagovorila sta jih tudi laški župan, g. Franc Zdolšek, in direktor JSKD RS, g. Marko Repnik.
Učenci so preživeli krasen dan, hkrati pa med seboj spletli nove vezi, kar je bila tudi želja šole organizatorice.