V soboto, 11. 5. 2019, se je otroški pevski zbor OŠ Šempeter udeležil mednarodnega tekmovanja 7. Concorso Musicale Internacionale Citta di Palmanova. Na tekmovanju zborovskega petja so sodelovali otroški in mladinski pevski zbori iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije in Italije.

OPZ naše šole se je izkazal izvrstno. Pevci so osvojili vsa najvišja odličja, in sicer prvo mesto v kategoriji otroških pevskih zborov, razglašeni so bili tudi za najboljši pevski zbor v vseh kategorijah. Osvojili so namreč največ točk na tekmovanju, tj. 96,5 od 100. Gospa Katja Florjančič pa je prejela priznanje za najboljšega zborovodjo.

Obdarjeni z vsemi priznanji, z dobro voljo in polni lepih vtisov smo se zvečer vrnili domov.

Iskrene čestitke vsem pevcem, zborovodkinji, ge. Katji Florjančič, in korepetitorki, ge. Fii Selič.

Tideja, Zora in Natalija,
spremljevalke