V četrtek, 25. aprila 2019, je na naši šoli, po številu učencev med najmanjšimi, potekal finalni, zaključni turnir v odbojki za starejše učenke, na katerem so izmed 454 OŠ sodelovale tri zmagovalne oz. najboljše ekipe iz polfinala, in sicer OŠ Koper, OŠ Braslovče in OŠ Šempeter. Ob 11. uri smo tekmovanje otvorili s slovensko himno v izvedbi Sare Krivec Britvić in Tajde Randl. Program je popestrila še Nika Gračnar na harmoniki. Po glasbenem uvodu sta tekmovalkam spodbudne besede namenila ravnatelj naše šole, Uroš Vidmajer, predstavnik športa v Občini Žalec, Matej Sitar in Boštjan Vintar, predstavnik Zavoda za šport Planica. Skozi celotno tekmo so tekmovalke spodbujali tudi navijači in voditelja prireditve Meta Sedminek ter Luka Sevnšek. Naša dekleta so prepričljivo, borbeno in suvereno najprej premagala Koper 2 : 0 v nizih, nato so v tekmi proti Braslovčam z borbeno igro, žal, klonile z 2 : 0 v nizih in se tako zasluženo veselila naslova podprvakinje šolskega državnega tekmovanja starejših učenk v osnovni šoli. Medaljo oz. laskavi naziv so si priborile naslednje mlade tekmovalke: Anja Vovk, Neja Vidali, Anja Rotovnik, Tia Koren, Timeja Lipuš, Ela Žnidarčič, Angela Kadunc, Ariana Ermenc, Lucija Žnidar, Iza Štojs, Joana Herodež in Karmen Randl. Njihov trener je bil Sebastjan Cilenšek, vodja ekipe pa Grega Štorman.

Za prikazano požrtvovalno in borbeno igro ter zasluženo srebro v finalu državnega tekmovanja za starejše učenke v odbojki oz. 2. mesto v državi tekmovalkam in njihovemu trenerju iskreno čestitamo ter želimo veliko uspeha še naprej!

Živa Nežmah Pečar in Neža Dežan,
šolski novinarki