Na natečaj za Roševe dneve 2019, literarno srečanje najboljših mladih ustvarjalcev 8. in 9. razredov osnovnih šol, se je prijavilo 66 mladih literatov iz vse Slovenije. Na natečaju je sodelovalo 17 avtorjev in 49 avtoric; organizatorji so prejeli 65 proznih strani, 44 pesmi in dramsko besedilo.

Strokovna komisija, ki sta jo sestavljala Neli K. Filipić, književnica in mentorica za ustvarjalno pisanje, ter Žiga X. Gombač, slovenski (mladinski) pisatelj in ultramaratonec, je izbrala 20 najboljših. Med njimi je bila izbrana tudi osmošolka Ana Kumperger. Njeno prozno besedilo z naslovom Po poti življenja bodo objavili v zborniku z naslovom Roševi dnevi 2019. Ana se bo v sredo, 20. marca 2019, z mentorico udeležila 32. srečanja Roševi dnevi 2019.

Iskrene čestitke!

Valentina Toman Čremožnik,
mentorica