Orientacijska zveza Slovenije in Orientacijski klub Azimut sta  organizirala državno tekmovanje  v orientacijskem teku za šolsko leto 2018/2019. Tekmovanje je bilo  četrtek 4.10.2018  v Crngrobu.

Orientacijski tek združuje tek v naravi z veliko razmišljanja in hitrega sprejemanja odločitev. V pravilnem vrstnem redu in v najkrajšem možnem času je treba poiskati vse kontrolne točke.

Naši tekmovalci so se tekmovanja udeležili četrtič. Tekmovali so  v kategoriji C. Našo šolo so zastopali učenci 9.razreda: Matija Florjan, Julijan Zakonjšek in Jaka Zupanc .

Uvrščeni   so bili vsi naši  tekmovalci. V kategoriji C se je   Matija Florjan uvrstil  na 24.mesto, Julijan Zakonjšek na  25. mesto, Jaka Zupanc 37. mesto. Ekipno so učenci C kategorije (Julijan, Matija in Jaka) zasedli odlično 6.mesto.

Čestitamo.

Mentor: Bojan Lenart