Mestna občina Slovenj Gradec je v sodelovanju s Koroško galerijo likovnih umetnosti in Koroškim pokrajinskim muzejem organizirala Natečaj za izvirno otroško literarno in likovno delo ter fotografijo 2018. Na njihov naslov je prispelo nekaj manj kot 1000 del. Na razstavo se jih je po izboru strokovne žirije uvrstilo 461, za vsako kategorijo pa so strokovne žirije izbrale letošnje nagrajence. Štirje učenci naše šole so sodelovali na literarnem natečaju. To so Jon Žnidarčič, nekdanji učenec naše šole, Živa Nežmah Pečar, Meta Sedminek in Ana Kumperger, ki bodo imeli svoja literarna dela tudi razstavljena.

Ana Kumperger je napisala tako dobro zgodbo, da jo je strokovna žirila uvrstila med nagrajeno besedilo. Ana bo nagrado prejela v petek, 21. septembra letos.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim, zasti pa Ani za nagrajeno besedilo!

Valentina Toman Čremožnik,
mentorica