V soboto, 12. maja 2018, je v Mladinskem zdravilišču in letovišču RKS Debeli rtič potekalo dvanajsto državno preverjanje usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči. Tekmovanja se je udeležilo enajst najboljših ekip s predhodnih regijskih preverjanj. Tega velikega tekmovanja se je udeležila tudi ekipa PP naše šole, ki so jo sestavljali: Ajda Ušen, Neža Verzelak, Filip Klevže, Jon Žnidarčič, Tinkara Žolnir, Eva Četina in Ana Adlešič. S svojim znanjem so se uvrstili na odlično drugo mesto.

Udeleženci so najprej opravili teoretični del znanja o prvi pomoči in zgodovini rdečega križa, potem pa je sledilo delo ekip na petih delovnih postajah. Le-te so prikazovale nesreče v različnih življenjskih okoliščinah. Na njih so morali tekmovalci nuditi prvo pomoč več ponesrečencem hkrati in jim oskrbeti poškodbe pod budnim očesom ocenjevalcev.

Trud, ki ga je naša ekipa PP vložila v priprave, je s tem uspehom poplačan in je hkrati pozitivna motivacija za nadaljnje delo.

Ekipi za dosežen uspeh iskreno čestitamo!

Božena Svet, mentorica ekipe PP