Šest učenk naše šole – petošolka Karmen Randl, šestošolki Hana Pajer in Ariana Ermenc ter Lucija Povše, Ana Kumperger in Bea Mastnak, 7. razred – so svojimi pesmimi sodelovale na sedaj že tradicionalnem literarnem natečaju Naj pesem pove, ki ga razpisuje OŠ Prebold.

Zaključne kulturne prireditve, ki je bila v sredo, 18. aprila 2018, v Preboldu, sta se udeležili izbrani recitatorki – šestošolka Ariana Ermenc in sedmošolka Bea Mastnak. Recitirali sta vsaka svojo pesem. Vse pesmi mladih pesnikov so objavljene v brošuri, ki so jo organizatorji izdali ob zaključku natečaja. Gost večera je bil Zlatan Čordić – Zlatko. Ana Kumperger je bila izbrana s strani petčlanske strokovne komisije, ki je njeno pesem ocenila še posebno pohvalo. Zanjo je dobila tudi knjižno nagrado.

Čestitke mladim pesnicam z željo po pesnjenju še naprej.

Valentina Toman Čremožnik in Barbara Cotič Papotnik,
mentorici