Zadnji teden v marcu, natančneje 27. 3. 2018, se je OPZ Šempeter pod vodstvom Katje Florjančič predstavil na 26. Reviji Zagorje ob Savi, na državnem tekmovanju otroških in mladinskih pevskih zborov. Na tekmovanju se je  predstavilo 24 izbranih otroških zborov iz cele Slovenije.

Z ubranimi glasovi in prepričljivim nastop vseh štirih skladb so jim strokovni ocenjevalci podelili 82,7 točke in s tem zlato priznanje.

V tekmovalni program so pevci in zborovodkinja vložili veliko truda in energije. Zbori so na tovrstnem tekmovanju na izjemno visoki ravni. Slednje so z visoko uvrstitvijo dokazali tudi naši pevci in zborovodkinja.

Prav tako se je zbor s tekmovalnim programom predstavil tudi na območni reviji pevskih zborov v Domu II. slovenskega tabora v Žalcu 9. 4. 2018.

Srčna in iskrena hvala vsem – korepetitorki, Tajdi Randl, g. ravnatelju, Urošu Vidmajerju, učiteljem, staršem in vsem ostalim, ki so jih spodbujali ter nudili podporo.

Vsem pevcem čestitamo za izjemen in zaslužen uspeh, zborovodkinji pa za strokovno, odgovorno in predano delo.