Torek, 3. 4. 2017, ni bil navaden, bil je drugačen – zlasti za nas tri »jezikoslovke«, kot smo se same poimenovale. Popestrila nam ga je namreč popoldanska delavnica, kjer je že naslov obetal marsikaj. Ob dobri čokoladi so teme o jezikovnih »ocvirkih«, zagatah in besednih igrah stekle kot po maslu. Lucija, Lana in Zala smo spretno krmarile med in z besedami ter z mentoričino pomočjo jezikale; izvedele tudi marsikaj novega, zanimivega in aktualnega o slovenščini ter njeni barvitosti in pestrosti na vsakem koraku. Ob dobri družbi in zanimivih pogovorih o jeziku in književnosti, ki jih imamo rade, je čas (pre)hitro minil. Obljubile smo si, da se bomo prihodnje leto zopet srečale. Komaj že čakamo …

Osmošolki Zala Grobelnik in Lana Grudnik, sedmošolka Lucija Povše in mentorica Valentina Toman Čremožnik