12. 3. 2018 se je 8 naših učencev udeležilo medobčinskega otroškega parlamenta na OŠ Prebold, na temo Šolstvo in šolski sistem. Izmed vseh predstavnikov šol Spodnje Savinjske doline so učenci izbrali 8 predstavnikov, ki so se udeležili regijskega parlamenta v Velenju. Med njimi je bila izbrana tudi naša učenka Ajda Ušen.

Ajda je 22. 3. 2018 zastopala šolo na regijskem parlamentu v Velenju. Izmed vseh udeleženih učencev iz Savinjske in Velenjske regije je bilo izbranih 6 učencev, ki so s svojimi argumenti prepričali poslušalce in med njimi je bila tudi Ajda. Zato se bo 9. 4. 2018 udeležila Državnega otroškega parlamenta v Ljubljani, za kar ji iskreno čestitamo. Želimo ji, da bo še naprej tako prepričljivo argumentirala in kreativno razmišljala o šoli.

Urška Poljanšek,
mentorica