V petek, 22. 9. 2017, sta se dva učenca naše šole, Lana Grudnik in Matija Florjan, udeležila zaključne prireditve »kulturna šola 2017« v Grosupljem, ki sta ga organizirala nosilka naziva »kulturna šola 2016« OŠ Luisa Adamiča Grosuplje in Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Naša šola je zopet ponosna lastnica naziva »kulturna šola« za obdobje 2017–2022.

V Grosupljem smo si najprej ogledali gledališko predstavo »Nacionalno preverjanje stanja«, nato so učenci odšli na delavnice, mentorji pa na izobraževanje o neobveznem izbirnem predmetu Umetnost. Naša učenca sta se udeležila delavnice »Po svileni cesti«, kjer sta slikala na svilo. Po delavnicah in kosilu na šolskem igrišču ob prijetni živi glasbi je v šoli sledil slovesen zaključek in razglasitev najbolj kulturne šole leta 2017. To je postala OŠ Franceta Prešerna Maribor. Vsem šolam prejemnicam v posebnih kategorijah iskreno čestitamo!

Več na: http://www.jskd.si/financiranje/poziv_kulturna_sola/2017/kulsola_rezultati_2017.htm

B. Cotič Papotnik,
koordinatorica »kulturne šole«