Nekoč pred davnimi, davnimi časi so kamenčki vodili učence na šolo Šempeter, tudi letos so jih pripeljali. Sprejeli smo jih z glasbo, plesom in pripovedjo pravljic. Prvošolcem smo želeli sporočiti, da čas pravljic ni nikoli končan, z njimi se bodo srečevali tudi v šoli. Poleg pravljic pa so jih prijazno pozdravili devetošolci, gospod ravnatelj Uroš Vidmajer, gospa Nataša Gaber Sivka, učiteljice prvih razredov in strokovni sodelavci.

Prvi šolski dan je bil prijeten za učence in nas zaposlene. Devetošolci so jih pozdravili z baloni, v razredih so jih čakale tortice in darilca, zunaj pa prava poletna ploha. Če je verjeti, da dež prinaša srečo, potemravno veliko sreče na novi poti želimo vsem učencem in njihovim staršem.

Natalija Knez, knjižničarka