Da iz malega zraste veliko, vedo že najmlajši. Ravno tega pa sta se dobro zavedala starša bratov Udrih, Sama in Bena, ki sta ju v »čarobni svet športa« popeljala že v najrosnejših otroških letih.

V našem Šempetru namreč »živita« svetovno znana brata Udrih, to sta Samo in Beno, ki sta veselje do košarke spremenila v svoj poklic. Tako svoj domači kraj Šempeter v Savinjski dolini sedaj promovirata po celem svetu; Samo po svetu, Beno pa v Ameriki. Svojo športno pot sta začela že zelo zgodaj, ko sta se z očetom Silvom udeleževala večernih treningov košarke v Preboldu. Čeprav sta igro na začetku le opazovala s klopi, sta takoj, ko se je pokazala priložnost, opazovanje prenesla tudi v prakso. Prav vsakemu vedno ponosno povesta, od kod prihajata in kje sta bila nekoč doma, v domači kraj pa se tudi z veseljem vračata. V času poletnih počitnic sta že nekdaj velikodušno pomagala pri organizaciji poletnega košarkarskega turnirja, smo ga prirejali v sklopu krajevnega praznika Krajevne skupnosti Šempeter v Savinjski dolini. V četrtek, 25. 5. 2017, pa smo ju imeli čast spoznati tudi osmo- in devetošolci. V telovadnici naše šole sta se družila z nami. Zanju smo imeli pripravljenih nešteto vprašanj. Povedala sta nam, kako se je potrebno za cilje v življenju boriti, jih sanjati, živeti in po njih hrepeneti. Čeprav dandanes ne živita v Šempetru, ostajata skromna in ponosna Šempetrana. Mi smo zelooo ponosni nanju!

Šolski novinarji