Četrtošolci smo že od začetka šolskega leta nestrpno pričakovali odhod v Čatež, kjer nas je čakala šola plavanja. Prišel je čas, da se od staršev poslovimo in odpeljali smo se novim dogodivščinam naproti. V Čatežu so nas toplo sprejeli, mi pa smo se še posebej razveselili lepo urejenih sob, dobre hrane, bazenov, toboganov in seveda naših učiteljev, ki so na nas budno pazili. Vsak dan smo preživeli zelo aktivno in v tem času drug drugega še bolje spoznali, okrepili naše medsebojne odnose, predvsem pa se naučili dobrega plavanja in pospravljanja sob. V vodi smo zelo uživali, predvsem na toboganih. Obiskala sta nas tudi g. ravnatelj Uroš Vidmajer in ga. Teja Perme. Bilo je zabavno, zato nam bo ta čas zagotovo še dolgo ostal v spominu.