»Naš modri planet je najbolj čudovito možno naravno okolje. Njegovo življenje je naše življenje, njegova prihodnost je naša prihodnost.” (Dalaj Lama)

Tega se zavedamo tudi najmlajši učenci naše šole. Zato smo petek, 21. 4. 2017, namenili raziskovanju in spoznavanju naše Zemlje. Ogledali smo si nekaj videoposnetkov in ugotovili, da živimo na čudovitem planetu. Spoznali smo, da moramo, če želimo, da tak ostane, zanj lepo skrbeti. V razredih smo ustvarjali v različnih delavnicah. Izdelali smo drevo, Zemljo, izdelke iz odpadne embalaže in pisali pisma Zemlji. Na šolskem igrišču smo posadili drevo. Upamo, da bo lepo raslo in nam dolgo delalo senco.

Dan smo zaključili z izdelavo razstave in sklepom, da bomo odslej vsi bolj pozorni in prijazni do okolja, ker je njegova prihodnost NAŠA prihodnost.

učenci in učiteljice 1. triletja