»Tam, kjer svet je iz besed, vlada prav poseben red.
Kako stvari se tam godijo, razumemo le z domišljijo.«
/A. Rozman Roza/

Ravno na današnji dan, 19. 4., ko se uradno začenjajo 22. Slovenski dnevi knjige – to je vseslovenski festival, posvečen besedni umetnosti nasploh – nas je ob zaključku bralne značke obiskal pesnik, dramatik, režiser, igralec, soustanovitelj Pocestnega gledališča Predrazpadom in organizator vrsto odmevnih gostovanj tujih uličnih gledališč v Ljubljani Andrej Rozman Roza.

Po krajši ugledališčeni poeziji članic gledališkega krožka, ki je nastala izpod peres našega gosta, je gospod Andrej Rozman Roza nadvse zabavno in humorno interpretiral svoje pesmi ter hkrati razkrival del svojega življenja.

S svojim obiskom je pustil pečat –z interpretacijo in izborom besedil je znova dokazal, kako lep, sočen in vseobsežen je naš jezik – slovenščina, tudi v sodobnejši, modernejši preobleki.

B. Cotič Papotnik