Po uspešnem nastopu na področnem tekmovanju so naše starejše učenke v petek, 3. 3. 2017, tekmovale na četrtfinalu državnega prvenstva, ki smo ga organizirali na naši šoli.

Po kratkem kulturnem programu, kjer je Neža Pogačar zapela himno, šolski band pa zaigral dve pesmi, so naše učenke nastopile pred polnimi tribunami in odlično odigrale prvo tekmo proti OŠ Leskovec pri Krškem. Zmagale so z 2 : 0.

Drugo tekmo sta odigrali ekipi OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj in OŠ Leskovec. Zmagale so Šoštanjčanke.

Sledila je odločilna tekma naših učenk proti lanskim državnim prvakinjam, ekipi OŠ Šoštanj. Kljub borbeni igri in glasnim navijačem so naše učenke tokrat izgubile proti boljši ekipi.

Vsem, ki so sodelovali pri organizaciji tekmovanja, se zahvaljujemo, našim igralkam pa čestitamo za vse zmage in uspešne igre v tem šolskem letu.

Našo šolo so zastopale: Ana Marija Verbovšek, Mojca Božič, Nana Šeško, Mateja Škrabar, Leja Jelen, Neja Vidali, Anja Vovk, Tajda Randl, Koren Tia, Timeja Lipuš, Scarlett Anastasia Štojs Veschambes, Joana Herodež.

Fotografije iz tekmovanja si lahko pogledate v galeriji.