Valentin ima ključ od korenin. Res je odklenil korenine, posijalo je sonce in malčki iz vrtca v Šempetru so se odpravili na obisk v šolo.

V torek, 14. 2., in v četrtek, 16. 2. 2017, so prišli otroci iz vrtca v našem kraju v šolsko knjižnico. Knjižničarka Natalija jim je pripovedovala rusko ljudsko pravljico z naslovom Medved išče pestunjo. V njej živi ata medved s kopico otrok in brez žene, zato nujno potrebuje PESTUNJO. Spekel je piškote in jo odšel iskat, imel je kar nekaj ponudb, toda odločil se je za zajčka. Zajček je postal pestunja malim medvedkom, čohljal jih je po okroglih trebuščkih, božal po mehkih hrbtičkih, jim pel pesmi in pripovedoval pravljice. V brlogu pri medvedkih je ostal tako dolgo, da so postali mali medvedki tako veliki kot njihov očka.

Tudi malčki rastejo, saj jih že veliko od njih pride v jeseni na našo šolo.

Srečanje v knjižnici je bilo prijetno, da pa je bilo tudi sladko, so poskrbeli v šolski kuhinji.

Natalija Knez, knjižničarka

20170214_083541