Kako
bit óčeš poet in ti pretežkó
je v prsih nosít al pekel, al nebo!
Stanu

se svojega spomni, tŕpi brez miru!

/F. Prešeren: Pevcu/

V torek, 7. februarja letos, smo si drugo šolsko uro v avli naše šole ogledali proslavo ob počastitvi slovenskega kulturnega praznika, 8. februarja, pri kateri so sodelovali šolski recitatorji, instrumentalisti, solisti, šolski pevski zbor in šolski bend. Nagovoril nas je tudi g. ravnatelj, po nagovoru pa je podelil še mala Savinova odličja oz. priznanja učencem, ki so bili v preteklem letu zaslužni za razvoj in bogatitev kulture v šoli in širše, to pomeni, da so vidno delovali ter zastopali našo šolo na posameznem področju znotraj kulture. Doktorju Francetu Prešernu, ki ga je upodobil devetošolec Jakob, je pomagal razdeliti fige, s katerimi smo se pri malici simbolično posladkali.Spomnili smo se naziva »KULTURNA ŠOLA«, ki nas osrečuje, spodbuja in zavezuje, da nenehno sooblikujemo raznolik in bogat kulturni utrip na šoli, v kraju in zunaj njega.Z recitatorskim delom iz te proslave pod mentorstvom učiteljic Barbare Cotič Papotnik in  Valentine Toman Čremožnik,ter uglasbeno Prešernovo pesmijo O, Vrba v izvedbi šolskega benda pod taktirko učiteljice Katje Florjančič smo zvečer ta dan sodelovali tudi v Hmeljarskem domu v Šempetru, saj je proslavo prav tam za krajane pripravila Krajevna skupnost Šempeter v sodelovanju z Grifonom.

Šolski novinarji