Mladi parlamentarci so v četrtek, 28. 3. 2024, 4. in 5. šolsko uro pripravili okroglo mizo na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Okroge mize sta se udeležila po dva predstavnika učencev od 5. do 9. razreda. Mladi parlamentarci (Dominik Mirko Koritnik, Jera Sedminek, Larisa Leš, Laura Masnec, Zala Brežnik Rakuša, Kati Sedminek, Vid Novak ter Maks Dežan) so 4. uro izvedli metodo svetovne kavarne, kjer so se preizkusili kot moderatorji svoje podteme, o kateri so razpravljali in jo preučevali skozi šolsko leto. Učenci udeleženci so ob prihodu v razred izvlekli barvo lističa, nato pa se posedli za mizo z isto barvno oznako. 10 minut so razmišljali o določeni temi, nato pa se presedli k naslednji skupini. Tako so storili še dvakrat – tako da so zaokrožili vse 4 skupine. Skupaj so iskali rešitve, kako si pomagati v stiski.

Kasneje so mladi parlamentarci prisotnim udeležencem predstavili aktivnosti, ki so jih izvajali skozi celotno šolsko leto. Okrogle mize sta se udeležila tudi ravnatelj šole, g. Uroš Vidmajer, in svetovalna delavka, ga. Urška Poljanšek. V svojem govoru sta poudarila, da je pomembno, da se mladi med seboj pogovarjajo ter da pogumno svoje stiske zaupajo vrstnikom ali odrasli osebi.

Prihodnje šolsko leto bodo mladi razpravljali o drugi temi. Ta bo izbrana po izvedbi nacionalnega Otroškega parlamenta.

Barbara Cotič Papotnik, mentorica Otroškega parlamenta