V petek, 15. 3. 2024, smo na naši šoli izvedli projekt Noč branja z nadarjenimi učenci in tistimi, ki sodelujejo pri Tajnem društvu mladih bralcev. V goste smo povabili učence OŠ Griže, ki jih je spremljala svetovalna delavka, gospa Biljana Milanković. Želeli smo, da bi gostje spoznali našo šolo in kraj, predvsem pa, da bi se v popoldanskem času medsebojno družili.

V šolski knjižnici smo si ob prihodu obiskovalcev izmenjali darilca, ki so jih pripravili učenci pod mentorstvom gospoda Matica Čadeja, in se posladkali s piškoti sreče, ki so jih spekli učenci interesne dejavnosti Mladi kuharski mojstri pod mentorstvom gospe Eve Kreže. V avli šole smo prisluhnili trem vokalistkam pod mentorstvom gospe Katje Florjančič, in sicer Lizi Sedminek, Brini Evi Pepelnjak in Emanueli Hažić, ki so se predstavile s pesmimi, s katerimi bodo nastopile na prireditvi Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo. Nato so Dominik Mirko Koritnik, Jera Sedminek, Oto Dolšak ter Petra Četina gostom predstavili naš kraj in šolo. Vse zbrane je nagovoril tudi ravnatelj šole, gospod Uroš Vidmajer. Zatem smo se odpravili v podjetje Sip, kjer so nam razkazali nove prostore, proizvodnjo in njihove glavne produkte. Ko smo se vrnili v šolo, smo se udeležili dveh športnih aktivnosti, hip hopa, ki ga je vodila Lara Julija Papotnik, in športnih iger na šolskem igrišču, ki jih je pripravil gospod Simon Krumpak. Po športnih aktivnostih smo pomalicali, v šolski knjižnici pa nas je že čakala gospa Barbara C. Papotnik, ki je gostila našo nekdanjo učenko Ano Kumperger. Mlada pesnica obiskuje Gimnazijo Celje – Center in je v februarju 2024 izdala svojo prvo pesniško zbirko Naročje zvezd. Prisluhnili smo intervjuju z Ano in prebirali njeno poezijo. Gospa Barbara C. Papotnik je kasneje predstavila pesniško obliko haiku, sami pa smo se preizkusili v ustvarjanju in pisanju haikujev. Nadaljevali smo s knjigo Nekaj črnega, ki nam jo je prebrala gospa Tideja Potrč. Knjigo smo prejeli v dar od Amnesty International Slovenija. Naša šola namreč vsako leto sodeluje v mednarodnem projektu Noč knjige. Delavnica je bila likovno obarvana, saj smo skozi risbo sporočali, kaj nam predstavlja nekaj črnega. Po večerji je sledil ples v šolski avli ter nočitev v šoli. Zjutraj nas je gospa Mojca Drofelnik ogrela z jogo in s pozdravom soncu smo nasmejani pričeli dan. Po zajtrku smo tekmovali v kvizu Kahoot, ki ga je za nas pripravila gospa Urška Poljanšek. Ko smo razglasili zmagovalce, smo se poslovili in si obljubili, da se kmalu srečamo na OŠ Griže.

Nadarjeni učenci