Tudi v letošnjem šolskem letu smo organizirali šolsko nogometno ligo, v kateri so nastopale vse prijavljene ekipe od 6. do 9. razreda.

V rednem delu lige so učenci in učenke od oktobra dalje odigrali 15 tekem po sistemu vsak z vsakim. Po rednem delu lige so se najboljše 4 ekipe uvrstile v polfinale. Najboljša po prvem delu tekmovanja je bila ekipa 7. b, ki je v polfinalni tekmi premagala četrtouvrščeno ekipo iz 7. a. V drugi polfinalni tekmi so učenci 8. b premagali ekipo devetošolcev.

Minuli petek, 19. 1. 2024, pa smo pred polnimi tribunami uspešno zaključili še težko pričakovani finalni del lige. Najprej so v tekmi za tretje mesto po zmagi 4 : 2 nad ekipo 7. a pokal prejeli devetošolci. Vrhunec dneva pa je bil nedvomno veliki finale, v katerem so po pravi drami in streljanju »penalov« zmagali učenci 7. b proti 8. b ter tako postali šolski prvaki!

Vse učence lahko pohvalimo za pošteno igro, borbenost in obilico lepih nogometnih potez.

Več utrinkov iz nogometne lige si lahko pogledate v galeriji.

Že kmalu pa bomo organizirali tudi šolsko tekmovanje v košarki.

Gregor Štorman, organizator šolske nogometne lige