V petek in soboto, 6. ter 7. oktobra 2023, je bil v Žalcu eden pomembnejših dogodkov krovne gasilske organizacije Slovenije, ki se zgodi vsakih 5 let – XVIII. Kongres Gasilske zveze Slovenije. Letos je potekal pod geslom: Odgovorno, načelno in srčno za varnost vseh.«

Ob tej priložnosti so v spomladanskem času letošnjega leta k sodelovanju povabili tudi mlade, otroke iz vrtcev in šol Spodnje Savinjske doline. Ti so ustvarjali na likovnem in literarnem področju, saj so organizatorji razpisali likovni in literarni natečaj na temo gasilstva.

Ob zaključku natečaja in Kongresa so izdali publikacijo, v kateri imajo svoje literarno besedilo objavljeno tudi naši sedanju učenci: Luka Cokan, Sara Cokan, Lara Cokan, Leni Podbregar, Lucija Veber, Nia Janič Čoh, Ameli Kopač Četina, Žiga Debevc, in nekdanji učenci naše šole: Nika Pungaršek, Julija Četina, Zoja Zupanc in Luka Sevnšek.

Iskrene čestitke in zahvala v imenu organizatorjev za sodelovanje z gasilskim pozdravom »V službi ljudstva – na pomoč!«