V soboto, 14. 10. 2023, je potekala mednarodna dobrodelna akcija Drobtinica. Njen namen je obeleževanje svetovnega dneva hrane, zagotavljanje pomoči socialno ogroženim osnovnošolskim otrokom in ozaveščanje širše javnosti o problematiki in razmahu revščine ter nezadostne in nepravilne prehrane.

V sodelovanju z Območnim združenjem Rdečega križa Šempeter smo v akciji sodelovali tudi prostovoljci šempetrske osnovne šole. V zameno za prostovoljne prispevke smo nudili kruh in pekovske izdelke, ki so jih darovali Pekarna in trgovina Fijavž Šempeter ter pekarna in trgovina Roter, mlečne izdelke kmetije Flis – Četina, jajca Kokošje farme Dobravc, zeliščne mešanice za čaje in ostale domače dobrote, ki so jih pripravile aktivistke KORK Šempeter in učitelji ter kuharji naše šole.

Hvala donatorjem in vsem, ki ste kupili dobrote, kajti z vašo pomočjo smo zbrali 1.143, 95 EUR.

Lea Napotnik